کمپین اینستاگرام

کمپین تبلیغاتی

می توان گفت کمپین تبلیغاتی ، یک سری ایده هایی جهت ارتباط و تبلیغ برای موضوع مد نظر ،را در قالب پیام هایی در بازه ی زمانی مشخص ارائه می دهد .

کمپین ها با ارائه ی تبلیغات از این طریق با افراد و مخاطبانی که مد نظر یک کمپین هستند ارتباط برقرار می کنند ، چرا که نیاز ها و خواسته های افراد باهم فرق می کنند و این کمپین ها بر اساس آن ها شکل می گیرند و حیطه ای از مخاطبان خود را جذب می کنند و کمپین  انواع مختلفی اعم از تبلیغاتی ، سیاسی ، اجتماعی و…. دارد که مهمترین آن ها که امروزه مورد توجه قرار گرفته ، کمپین تبلیغاتی است .

کمپین تبلیغاتی که این روز ها بسیار مورد توجه است می تواند پیام های تبلیغاتی به گونه ای باور پذیر و ساده و در عین حال هدف اصلی مد نظر را به مخاطبین منتقل کند.

کمپین تبلیغاتی می تواند در جهت اجرای یک کسب و کار و هر قالبی که مد نظر ماست به اجرا درآمده و با رعایت چارچوب اصولی ، به اهداف مد نظر دست یابد.

کمپین تبلیغاتی

مزایای استفاده از کمپین تبلیغاتی

1-افزایش فروش

2- موفقیت در کسب و کار

3- حفظ سرمایه و پس انداز

4- معرفی و معروفیت برند

5- بهره مندی از کارایی و اثر گذاری

که هر کدام از از این مزایا زمانی به دست می آید که ما بتوانیم اهداف کمپین و برنامه ریزی های های آن را مشخص کنیم .

1- افزایش فروش:

با به کارگیری کمپین تبلیغاتی ، می توانیم با ارائه ی تبلیغات خود، در راستای هدفی که داریم موفق شویم و فروش بیشتری داشته باشیم .

2- موفقیت در کسب و کار :

زمانی که ما طبق یک اصول برنامه ریزی شده ، در جهت اهداف خود حرکت کنیم ، می توانیم یک کسب و کار موفق راه اندازی کنیم یعنی قبل از شروع یک کسب و کار به یک برنامه ریزی برای برای شروع آن نیاز خواهیم داشت که کمپین تبلیغاتی بخشی از آن محسوب می شود.

3- حفظ سرمایه و پس انداز:

یکی دیگر از مزایای ، استفاده از کمپین تبلیغاتی این است که در هزینه های ما صرفه جویی می شود و ما می توانیم با پرداخت هزینه ای مناسب ، به کسب و کار خود رونق بخشیده و یک سرمایه گذاری اصولی را شروع کنیم .

4-معرفی و معروفیت برند:

کمپین تبلیغاتی این زمینه را برای کسب و کار و یا محصول ما فراهم می کند تا بیشتر در معرض دید قرار بگیرد و باعث معرفی شود که همین امر می تواند به نوعی برای محصول و یا کسب و کار مد نظر ما برند سازی کند .

5- بهره مندی از کارایی و اثر گذاری:

هرچه ما بتوانیم به درستی و براساس نیاز های خود، از یک کمپین تبلیغاتی مناسب در جهت اهداف خود استفاده کنیم در این صورت کمپین تبلیغاتی اثر گذار خواهد بود و شما را در جهت بهره مندی از برنامه ریزی درست و اصولی برای فروش بیشتر هدایت می کند تا در مسیر دستیابی به اهداف خود قرار بگیرید .

استراتژی تبلیغات در اینستاگرام

تبلیغات اینستاگرامی که این روز ها بسیار رایج شده اند می تواند راهی برای موفقیت یک کسب و کار و یا آن چه که مد نظر شماست باشد و شما را در کسب و کارتان به موفقیت برساند .

استراتژی های خاصی که در تبلیغات اینستاگرام به کار گرفته می شود می تواند باعث موفقیت و رسیدن به اهداف شود و به عنوان یک کمپین تبلیغاتی عمل کند این استراتژی ها عبارتند از :

1- استفاده از تصاویر و عکس های اثر گذار در تبلیغات

2- استفاده از ویدئو های تبلیغاتی ، مرتبط با برند تبلیغاتی

3- استفاده از واکنش مخاطبان و کاربران راضی

4- توضیحات مفصل و کارا درباره محتوای اصلی بازاریابی (نشان دادن هدف بازاریابی محصول به صورت واضح)

5- نمایش ارزش های یک محصول

1- استفاده از تصاویر و عکس های اثر گذار در تبلیغات :

برای اثر گذاری بیشتر تبلیغات ، احتیاج به برخی از ابزار داریم که تا بتوانیم تاثیر گذاری کار خود را بالا برده و در نهایت راندمان کار نیز افزایش یابد .

که یکی از این ابزار های کاربردی استفاده از عکس ها و تصاویر مرتبط با برند مورد نظر است که می تواند برند مورد نظر را به گونه ای مطلوب به تصویر بکشد .

2- استفاده از ویدئو های تبلیغاتی مرتبط با برند:

یکی دیگر از ابزار های اثر گذار استفاده از ویدئو است که می تواند تحت عنوان و یا مرتبط با برند باشد و حتی می توان گفت که به عنوان یک استراتژی کمپین تبلیغاتی اینستاگرام می تواند تاثیر گذار تر از عکس نیز باشد چرا که داستانی کوتاه را تحت عنوان برند مرتبط به تصویر می کشد .

3- استفاده از واکنش مخاطبان و کاربران راضی:

همان طور که می دانیم حضور مخاطب و کاربران و نوع واکنشی که نسبت به محصول و برند خود ، از آنها دریافت می کنیم تاثیر بسزایی در آینده ی یک محصول دارد و می تواند باعث شود تا محصول و برند مد نظر تا مدت های زیادی در مرحله ی بلوغ محصول بماند و در اذهان عمومی به عنوان یک برند، اثر گذاری ویژه داشته باشد .

4- توضیحات مفصل و اثر گذار درباره ی محتوای اصلی بازاریابی محصول:

توضیحاتی که در بخش های مختلفی که اینستاگرام در اختیار کاربران قرار داده می تواند در جلب توجه مخاطبان بسیار اثر گذار باشد که به نوعی می توان از مقوله ی گویش داستانی درباره ی معرفی برند خود، استفاده کنیم .در واقع در این بخش باید به ارزش های واقعی محصول اشاره کرده و آن را در قالب داستان برای تاثیر گذاری بیشتر به نمایش بگذاریم

اقدامات شروع یک کمپین تبلیغاتی

5- نمایش ارزش های یک محصول:

ارائه ارزش های واقعی محصول برای جلب نظر کاربران می تواند یکی دیگر از استراتژی تبلیغات در اینستاگرام باشد ، در صورتی که ارزش های واقعی یک محصول را از طریق ابزار های اینترنتی به نمایش بگذاریم پس از جلب مخاطب باید نیاز مخاطب را برآورده کند تا بتوان از آن به عنوان محصولی اثر گذار یاد شود .

برای شروع یک کمپین تبلیغاتی چه کار باید کرد ؟

همان طور که گفته شد کمپین تبلیغاتی ،زمینه را در جهت دستیابی به فروش بیشتر و تبلیغات جهت کسب و کار را فراهم می نماید .

حال این تبلیغات می تواند با استفاده از ابزار های کاربردی اینستاگرام صورت گیرد و مخاطبین و بازدید ما را بیشتر کند که از طریق تبلیغات در بهترین پیج ها و تبلیغات در پیج های پر بازدید اینستاگرام انجام می پذیرد چرا که تبلیغات در پیج های پر بازدید می تواند به عنوان یک استراتژی جهت جذب مخاطب بیشتر به کار گرفته شود تا در نهایت منجر به فروش بیشتر شود .

 

برای شروع یک کمپین تبلیغاتی می توان اقداماتی به عمل آورد و در ابتدای شروع یک کمپین تبلیغاتی باید این اقدامات را جهت رونق آن به کار بست :

1- فرآیند برنامه ریزی

2- اجرا و عملی ساختن برنامه ریزی

3- تعیین اهداف مد نظر

4- بررسی بازار هدف

5- استفاده از ابزار های اینترنتی (اینستاگرام )

6- شناسایی مخاطبین هدف

1- فرآیند برنامه ریزی:

قبل از شروع هر کاری نیاز به یک برنامه ریزی داریم و هرچه فرآیند برنامه ریزی را دقیق تر بررسی کنیم در هنگام اجرای آن به صورت یک استراتژی ، موفق تر خواهیم بود .

یک برنامه ریزی خوب، استارت و شروع یک موفقیت است و چیزی است که به نوعی مبتنی بر پیش بینی است. و ما آینده ای که برای محصول یا برندی که در نظر گرفته ایم را پیش بینی می کنیم و هرچه این پیش بینی دقیق تر باشد ما در اجرای کمپین تبلیغاتی موفق تر خواهیم بود .

2- اجرا و عملی ساختن برنامه ریزی:

بعد از این که فرآیند برنامه ریزی به درستی و براساس اصول درستی صورت گرفت ، حال باید ، آن را باید را به درستی به اجرا درآورد تا کمپین تبلیغاتی ما بر اساس انتظارات ما جوابگوی نیاز های مخاطبان باشد و موجبات فروش بیشتر را فراهم نماید .

3- تعیین اهداف مد نظر:

تعیین کردن اهداف یکی از مهم ترین استراتژی های تبلیغاتی است چرا که ما باید بدانیم کاری که انجام می دهیم و کمپین تبلیغاتی ما چه هدفی دارد ؟ در صورتی که بتوانیم به این سوال ها پاسخ دهیم می توانیم اهداف خود را مشخص کنیم و در، راستای آن تلاش لازم بعمل آوریم .

4- بررسی بازار هدف:

بررسی بازار هدف یکی از مهم ترین بخش های استراتژی کمپین تبلیغاتی می باشد چرا که ما با بررسی بازار هدف متوجه خواهیم شد که خواسته و اساس نیاز های مخاطب از چه چیزی نشات می گیرد و با بررسی این نیاز می توانیم آن چه ک مد نظر مخاطب است در کمپین تبلیغاتی خود لحاظ کنیم.

5- استفاده از ابزار های اینترنتی (اینستاگرام):

استفاده از اینستاگرام که به نوعی یک ابزار اینترنتی جهت ارتباطات محسوب می شود ، می توان تاثیر زیادی در جلب و جذب مخاطب و دیده شدن برند مد نظر در کمپین تبلیغاتی داشته باشد .

6- شناسایی مخاطبین هدف :

مخاطبین هدف برای ما بسیار اهمیت دارد چرا که هر قدر مخاطبی خود را بیشتر بشناسیم و درک بیشتری از آن ها و نیازهایشان داشته باشیم موفق تر خواهیم بود و تبلیغات ما می تواند آن برند سازی ،که می خواهیم را انجام دهد و این مخاطبین را به مشتریان تبدیل کند .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp