موشن گرافیگ

موشن گرافیک و اهمیت آن برای شما

موشن گرافیک بیش از تصورتان در زندگی شما اهمیت و نقش دارد. تفاوتی ندارد شما که در حال مطالعه این مقاله هستید، دانش آموز هستید یا دانشجو، مدیر هستید یا جویای کار، خانه دار هستید یا صاحب یک کسب و کار، شما به موشن گرافیک نیاز دارید.

اگر می خواهید که با این مفهوم آشنا شوید، کافی است تا پایان این مقاله، حوصله کنید. موشن گرافیک که با فرایند موشن گرافی تولید می شود، بیان اهداف مفاهیم، آموزش ها و … به روایت تصویر است. این مفهوم بسیار نزدیک به انیمیشن است و شاید تشخیص دقیق تفاوت ها،کاری تخصصی باشد و عموم مردم تفاوت زیادی بین این دو قائل نباشند.

در واقع در انیمیشن شما از داستان برای بیان مفاهیم، ارائه آموزش و انتقال مطلب استفاده می نمایید در حالی که با موشن گرافی محصولی تولید می کنید که با استفاده از سمبل ها، نشانه ها ، تصاویر و … به انتقال مطلب می پردازد.

موشن گرافی چیست؟

اما موشن گرافی چه کاربرد هایی دارد؟ موشن گرافی با اهداف مختلفی انجام می شود. در واقع موشن گرافی روشی برای انتقال مفاهیم، آموزش، تبلیغ و … است.

در این روش از گرافیک برای رسیدن به اهداف و تعامل با مخاطب استفاده می کنید. موشن گرافیک در صنعت تبلیغات و برندسازی جایگاه ممتازی دارد و امروزه کمتر کسی است که به کارایی و اهمیت آن پی نبرده باشد.

موشن گرافیک و تولید محتوا

اگر به دنبال تولید محتوا برای سایت، شبکه های اجتماعی و … هستید تا مطلبی را توضیح دهید، موشن گرافیک یکی از بهترین گزینه هاست. اگر تجربه اندکی در این زمینه داشته باشید، می دانید که ویدیو و تصاویر بیشتر از متون خوانده می شوند و تاثیرگذارترند.

بنابراین اگر به دنبال روشی تاثیرگذار برای ارائه مطلب خود به ویژه در فضای مجازی هستید که در جذب مخاطب هم موفق باشد، این روش یکی از بهترین روش هاست. این نوع محتوا در شبکه های اجتماعی نیز کاربران بیشتری را به خود جذب می کند. اگر به دنبال روشی متفاوت برای ارائه مطلب در شبکه های اجتماعی هستید، اینفوگرافی را به شما پیشنهاد می کنیم. با توجه به تاثیر محتوای کاربر پسند در سئو سایت شما، حتی می توانید این نوع محتوا را برای بهبود جایگاه سئو خود تولید کنید.

موشن گرافیک و ارائه مطالب آموزشی

یکی از بهترین شیوه های آموزش به ویژه برای انتقال مفاهیم پیچیده به زبان ساده و قابل فهم، تهیه موشن گرافیک می باشد. این روش برای آموزش های سریع و مطالب کوتاه بسیار مفید است. برای مثال شیوه صحیح مسواک زدن، شست و شوی دست ها، نصب یک برنامه و … می توان به راحتی با این روش آموزش داده شود.

بسیاری از کسب و کارها، آموزش های مربوط به استفاده از محصول خود را به این صورت به مشتریان و کاربران ارائه می کنند. با موشن گرافی چند دقیقه ای می توانید حجم مطلب زیادی را منتقل کنید. حالت نوشتار معمولا طولانی تر است. با این روش می توانید

اینفوگرافیک های متحرک از جدول ها و نمودار ها تهیه کنید که جذاب تر باشد.موشن گرافی با هدف آموزش

موشن گرافیک و تبلیغات

در واقع می توان گفت به قدری موشن گرافیک در صنعت تبلیغات و برند سازی تاثیرگذار و رایج است، که کمتر به سایر کاربرد های آن پرداخته می شود. از این روش می توان برای تبلیغات، برجسته نمودن مزایای رقابتی، معرفی محصول، خدمات، خدمات پس از فروش و … به صورت گسترده استفاده نمود. موشن گرافی شاخه مهمی در دیجیتال مارکتینگ می باشد.

اگر قصد بازاریابی در دنیای دیجیتال را دارید لازم است تا حتما از موشن گرافی برای تولید محتوای تبلیغاتی استفاده نمایید. ساخت لوگو موشن ها نیز در این دسته از کاربرد روش موشن گرافی قرار می گیرند. در فضای مجازی، تبلیغات، نمایشگاه ها و … نمونه های بسیاری از لوگو موشن ها یا لوگوهای متحرک را دیده اید. ساخت گیف و بنرهای متحرک نیز در عرصه تبلیغات، جایگاه ممتازی دارد که از نوع موشن گرافیک محسوب می شود.

هزینه تولید موشن گرافیک

هزینه تولید موشن گرافیک در مقایسه با تهیه انیمیشن و ویدیو زنده بسیار کمتر است. با توجه به میزان تاثیرگذاری این روش و هزینه پایین تر آن در مقایسه با روش های آموزشی و تبلیغاتی دیگر، می توان آن را روشی مقرون به صرفه دانست. ممکن است در مراجعه به مراکز مختلف برای انجام موشن گرافی، تفاوت هزینه ها برای شما بحث برانگیز باشد.

واقعیت این است که کیفیت موشن گرافی که مراکز مختلف انجام می دهند بسیار با یکدیگر متفاوت است که مشخصا بر روی محصولی که به شما تحویل می شود، بسیار تاثیر خواهد گذاشت. واضح است یک موشن گرافی حرفه ای در مقایسه با موشن گرافی های ساده تر هزینه بیشتری دارد. تجربه بیشتر و البته خلاقیت افرادی که موشن گرافی انجام می دهند، می تواند در کیفیت محصول نهایی تاثیر زیادی داشته باشد.

خلاقیت در طراحی موشن گرافیک جذاب بسیار تعیین کننده است. قبل از سفارش می توانید نمونه کار های مرکز ارائه دهنده خدمات را بررسی نموده و کیفیت مد نظر خود را تعیین کنید. خلاقیت را در انتخاب فراموش نکنید.

هزینه موشن گرافی

یادگیری موشن گرافی حرفه ای

اگر قصد دارید یادگیری موشن گرافی را آغاز کنید، مسیر درستی را انتخاب کرده اید. علی رغم وجود افراد زیادی که در این زمینه فعالیت می کنند، همچنان تقاضای زیادی در بازار کار برای این تخصص وجود دارد. همچنین شما می تواند این تخصص را برای استفاده در کسب و کار خود یاد بگیرید.

صاحب هر کسب و کاری که باشید، موشن گرافیک مورد نیاز شما خواهد بود. مراکز آموزشی مختلفی دوره های آموزشی موشن گرافی را برای علاقمندان در نظر گرفته اند که می توانید در این دوره ها ثبت نام کنید. مطالب و ویدیو های آموزشی زیادی در اینترنت هم وجود دارد که می توانید با پرداخت هزینه اندک یا حتی رایگان تهیه نمایید.

مدت زمانی که برای آموزش موشن گرافی لازم دارید، بستگی زیادی که میزان دانش پایه شما دارد، اگر با نرم افزارهای طراحی آشنا باشید، زمان کمتری را برای یادگیری این حرفه نیاز دارید. در هر صورت برای آموزش در این زمینه نیاز به هیچ پیش نیازی ندارید. فراموش نکنید برای این که موشن گرافیک های حرفه ای تهیه کنید علاوه بر آموزش، به تجربه نیز نیاز دارید. پس اگر فعالیت خود را در این زمینه آغاز کرده اید، تمرین را برای تسلط بر آموخته ها فراموش نکنید.

 

موشن گرافی حرفه ای و تولید یک موشن گرافیک خوب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *