عکاسی صنعتی

عکاسی تبلیغاتی دریچه ای گشوده به دنیای موفقیت در بازاریابی

عکاسی تبلیغاتی با نشان دادن جذابیت یک شی یا محصول، شما را به خرید آن ترغیب می نماید و روشی موفق در بازاریابی محسوب می شود. با گرفتن عکس هایی در کیفیت برتر، جالب توجه و چشم نواز، گامی در عکاسی تبلیغاتی برداشته می شود. اگر شما هم قصد فروش هر چه بیشتر کالاها و بازار یابی در کسب و کار خود را دارید، بهتر است از نظرات و ایده های بدیع در عکاسی تبلیغاتی استفاده کنید. بنابراین در بررسی موضوع عکاسی تبلیغاتی و همچنین عکاسی صنعتی، با ما همراه باشید.

عکاسی تبلیغاتی

عکاسی تبلیغاتی (Advertising Photography)

باید بدانید که منظور نهایی از عکاسی تبلیغاتی، ترویج یک کالا و یا معرفی ارائه خدمات محصولات می باشد. در این رابطه می توانید هنر عکاسان تبلیغاتی را، در عکس های بی بدیل و خلاقانه در انواع بنرهای تبلیغاتی، کاتالوگ ها، بروشورها، تابلو های تبلیغاتی و … مشاهده نمایید. عکس هایی پر زرق و برق عکاسی تبلیغاتی، اغلب دارای جلا و درخشندگی می باشد و باید به صورتی واضح و روشن به بیان موضوع بپردازد. همچنین در عکاسی تبلیغاتی، باید احساسات و عواطف مخاطبان را جهت انتقال پیام در نظر بگیرید. آنگاه با دلپذیری و دلنشینی هر چه تمامتر تصاویر، آنان  را شیوه ای جهت جذب بیشتر مشتریان، در بازاریابی قرار بدهید.

عکاسی صنعتی چیست؟   

عکاسی صنعتی (Industrial Photography) را، هرگز به جذابیت و دلفریبی برخی از عکاسی ها مانند عکاسی مد و فشن نمی یابید.  اما این عکاسی نیز به نوبه خود جالب توجه، هیجان انگیز و چالش برانگیز بوده و فعالیت آن در ارتباط با زمینه ویژه ای، از هنر عکاسی می باشد.

عکاسی صنعتی در شاخه های زیادی کار می کند که حتی می توانید عکاسی تبلیغاتی را نیز، زیر مجموعه ای از آن به حساب بیاورید. اما بدانید که هنر اصلی در عکاسی صنعتی، نمایش از تجهیزات، فرآورده های صنعتی، ماشین آلات، تکنیک های صنعتی و … می باشد.

البته در این میان گاه شخصیت های مسئول و کارگران شرکت و کارخانجات  نیز، از این مقوله بی بهره نمی مانند. در حقیقت با کمک عکاسی صنعتی است که کسب و کارها رونق بیشتری، می یابند و قدم های بلندی در جهت موفقیت در بازاریابی برداشته می شود. همچنین بدانید که برای عکاسی صنعتی، تجهیزات مناسب حائز اهمیت بسیاری است. از جمله آنها می توان به دوربین ها، لنز های مختلف و سیستم نورپردازی اشاره کرد.

البته در همه حال باید عکاسی صنعتی و همینطور عکاسی تبلیغاتی، به ایجاد انگیزه کافی در مخاطب بپردازد و ذوق بیننده را در اولین نگاه تحریک کند. آنگاه مخاطب در ثانیه های اول، به دریافت پیام از طریق عکسها دست بیابد.

رعایت نکات عکاسی صنعتی جهت حصول نتایج بهتر

باید بدانید که یکی از علل اهمیت عکاسی صنعتی، قرار گرفتن تصاویر در جلوی دیدگان مردم و مخاطبان می باشد. لذا رعایت نکردن نکات اصلی در عکاسی صنعتی، موجبات کیفیت پایین، نداشتن جذابیت و عدم وضوح کامل عکس ها  می شود.

توجه به نورپردازی  در عکاسی صنعتی

شما می توانید با دقت در تکنیک نورپردازی و ایجاد سایه روشن، حتی با افزایش مهارت و خلاقیت از آنچه که عکاسی صنعتی یا عکاسی تبلیغاتی بر آن انجام می شود، به آفرینش تصاویر افسانه ای بپردازید. استفاده از یک منبع نوری اصلی و قرار گرفتن فاصله مناسب منبع نوری، نیز در گرفتن تصاویر واضح و روشن در عکاسی صنعتی دارای نقش مؤثری می باشد. همچنین از نور ملایم جهت اختصاص، به اطراف محصول و بر عکس نور شدید را برای تمرکز بر موضوع اصلی عکاسی در نظر بگیرید.

 وجود دستیار در عکاسی

اگر خواهان نتیجه بهتر در ثبت تصاویر و البته صرف زمان کوتاهتری در عکاسی صنعتی یا همینطور عکاسی تبلیغاتی هستید، از وجود مثمر ثمر یک دستیار استفاده کنید. آنگاه مطمئن باشید که فعالیت عکاسی، بسیار سهل تر انجام می گیرد.

تحمل زیاد در عکاسی صنعتی

عکاس در هنر عکاسی صنعتی و همینطور عکاسی تبلیغاتی، باید از صبر و حوصله بسیاری برخوردار باشد. گرفتن یک عکس مناسب در زاویه مطلوب، شاید به تکرار چندین باره و تحمل سختی کار نیاز داشته باشد.

Tethering   و وصل به اینترنت

یکی از نکات در عکاسی صنعتی، استفاده از ابزار تترینگ می باشد. بدین وسیله عکسی که گرفته می شود، بلافاصله قابل مشاهده در لب تاپ است.

 

بکارگیری تجهیزات و استفاده از پس زمینه مناسب

همچنین بدانید که در یک عکاسی صنعتی داشتن دوربین های حرفه ای، لنزها و عدسی های ماکرو جهت بزرگنمایی و نشان دادن برخی از ظرافت ها در تصویر لازم است. البته استفاده از پس زمینه سفید رنگ به شکل منحنی، می تواند در ایجاد نمای بی نهایت در هنر عکاسی صنعتی مؤثر باشد.

عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی حرفه ای

در عکاسی صنعتی حرفه ای، بهتر است که از خود استودیوی مجزا داشته باشید. البته هرگز نباید از اندوختن تجربه، در سطح بالا غافل شوید و باید مهارت لازم را کسب کنید. همچنین در عکاسی صنعتی حرفه ای باید تجهیزات مناسب عکاسی، مانند دوربین حرفه ای و لنزهای مختلف نیز وجود داشته باشد. عکاس باید به فنون نورپردازی، در عکاسی صنعتی حرفه ای آشنا بوده و همچنین از تخصص لازم در استفاده از نرم افزارهای لازم، برخوردار باشد. راستی داشتن شور و شوق فراوان به این فن، در کار بسیار تأثیر گذار است. البته مهارت کار کردن در حیطه های مختلف، از هنرهای عکاسی صنعتی حرفه ای می باشد. همچنین با گرفتن عکسهای هنرمندانه و با کیفیت، باید اعتماد مشتریان جلب شود.

عکاسی صنعتی حرفه ای

چگونه عکاسی تبلیغاتی کنیم؟

بهتر است در عکاسی تبلیغاتی، توجه به جزئیات و ظرافت های کار را در نظر بگیرید. قرار دادن محصول مورد نظر در جایگاه و زاویه مناسب کار، جهت بهترین عکاسی تبلیغاتی از اصول مهم آن است، همچنین بدانید که استفاده از پس زمینه مناسب، از فنون عکاسی تبلیغاتی می باشد.

باید متوجه باشید که نورپردازی جالب توجه و شناخت نسبی رنگها به جذابیت عکس ها کمک زیادی می نماید. از آنجا که عکاسی تبلیغاتی به نوبه خود به بیان داستانی در مورد موضوع عکاسی می پردازد، با استفاده از رنگ ها به تحریک احساسات مخاطب و تأثیر جذابیت خلاقانه موضوع بپردازید.

در عکاسی تبلیغاتی باید به لوگو یا آرم شرکت، توجه نمایید و آن را هرگز در عکاسی حذف ننمایید. تا آنجا که ممکن است از نظرات مشتری آگاه شوید و عکس گرفتن را در جهت رضایت او انجام دهید. گرچه صحیح است که هرگز انتظارات دروغین در مخاطب ایجاد نکنید ولی به خواسته حقیقی کاربر، توجه نشان دهید. آنگاه بهترین عکاسی تبلیغاتی خود را در کمال آرامش، انجام دهید. همچنین بدانید که جهت ارائه بهترین و برترین تبلیغات و سفارشات عکاسی تبلیغاتی یا مدلینگ می توانید، به وب سایت www.mh-marketer.com  مراجعه و مناسب ترین نتیجه را دریافت نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *