ساخت تیزر تبلیغاتی

تیزر تبلیغاتی چیست و چرا کسب و کارها به آن نیاز دارند؟

ساخت تیزر تبلیغاتی، یکی از ابزارهای ایده‌آل کاربردی و کاملاً جامع است که ارتباط مشخصی بین یک برند و احساسات مخاطبان و مشتریان برقرار می ‌کند. آنچه از ویدیوهای تبلیغاتی برای برندهای ورزشی، مواد غذایی و محصولات خاص می ‌شناسید در حقیقت همین تیزرهای تبلیغاتی هستند. ساخت تیزر حرفه ای برای تبلیغات یک برند، در واقع پشتیبان و حامی محصولات یا خدمات آن شرکت معرفی می شود.

با توجه به اینکه رقابت در بازار، میان شرکت ها و برندهای گوناگون برای فروش محصولات و خدمات بسیار نزدیک و گسترده است، استفاده از ابزارهای تبلیغاتی بسیار می تواند شهرت و محبوبیت یک کسب و کار را افزایش دهد. ابزارهای دیجیتال مارکتینگ در کنار ساخت تیزر تبلیغاتی، تاثیرگذاری دو چندانی بر مخاطب خواهد داشت.
 شاید تاکنون به این فکر کرده اید که ساخت یک تیزر تبلیغاتی حرفه ای یا ساخت موزیک ویدیو می ‌تواند شهرت و محبوبیت کسب و کار شما را بیشتر نزد مخاطب، ارتقا دهد. محتواهای ویدیویی در حقیقت از بسیاری از جهات، تاثیرگذارتر از پست های متنی، سرویس های ایمیل مارکتینگ و وب سایت های بازاریابی آنلاین هستند. بنابراین اهمیت دارد که شرکت ها چگونه می توانند یک تیزر تبلیغاتی، موزیک ویدیو یا یک گیفت تبلیغاتی بسازند به گونه‌ای که تاثیرگذاری بیشتری بر مخاطب داشته باشد و بتواند صدها مشتری را به سمت کسب و کارشان جلب کند.

همان طور که می دانید برندهای معروف دنیا نظیر سامسونگ و برندهای ورزشی نظیر آدیداس یا استارتاپ های آنلاین نظیر علی بابا، بسیاری از تکنیک های ساخت تیزر حرفه ای برای تبلیغات را استفاده می کنند.

در ادامه این قسمت به مهمترین راهکارها و نکاتی اشاره می‌کنیم که در ساخت تیزر تبلیغاتی و تیزر حرفه ای بسیار به شما کمک می کند. برای ساخت گیفت تبلیغاتی نیز می توانید از این راهکارها استفاده کنید.

مراحل ساخت تیزر تبلیغاتی

ساخت تیزر حرفه ای – ساخت موزیک ویدیو

1- در مرحله اول، هدف خود را مشخص کنید

قبل از اینکه برای ساخت تیزر تبلیغاتی حرفه ای یا ساخت موزیک ویدیو اقدام کنید باید برنامه ها  و اهداف خود را از ساخت تیزر مشخص کنید. هزینه های تهیه ویدیوی تبلیغاتی و تیزرهای تبلیغاتی بسیار گران هستند، بنابراین قبل از شروع به کار، لازم است اهداف خود را از این کار مشخص کنید. ویدیوی تبلیغاتی چه نیازی را از مخاطب یا شرکت شما برطرف می کند؟ در ویدیوی تبلیغاتی می خواهید چه پیامی را به مخاطب منتقل کنید؟ آیا با تیزر تبلیغاتی می‌خواهید محصولی را معرفی کنید یا توضیح بیشتری درباره خدمات خود بدهید؟

نکته ‌ای که در تعیین اهداف برای ساخت تیزرهای تبلیغاتی وجود دارد این است که اگر تعداد زیادی از اهداف خود را در یک ویدیوی تبلیغاتی با مدت زمان معین بگنجانید، مراحل سناریوی فیلمنامه را پیچیده تر می کنید که این کار موجب می شود مخاطبان شما گیج و سردرگم شوند. بنابراین بسیار لازم است که در ساخت تیزر تبلیغاتی حرفه ای حتماً یک هدف مشخص را در مدت زمان خاصی از ویدیو قرار دهید تا قابل درک و قابل فهم باشد.

2- مسیر کاری خود را انتخاب کنید

در مرحله دوم برای ساخت تیزر تبلیغاتی باید مسیر تأثیرگذاری ویدیوی تبلیغاتی را مشخص کنید. اجازه دهید این جمله را با ذکر یک مثال توضیح دهیم؛ فرض کنید شما صاحب یک شرکت هستید و می خواهید مخاطبان خود را به ثبت ‌نام و استفاده از خدمات شرکت تشویق کنید.

ویدیوی تبلیغاتی شما باید در چند سطح از ثبت نام برای مخاطب تشریح شود تا او به خوبی بتواند درک کند که می‌ تواند به صورت مقدماتی، در سطح متوسط یا در سطح پیشرفته در شرکت ثبت ‌نام کرده و از خدمات شما استفاده کند.

همچنین در تیزر تبلیغاتی خود باید مشخص کنید که  خدمات شما یک راهکار یا راه حل ایده آل برای یک مشکل یا نیاز است.

در تهیه سناریوی تیزر تبلیغاتی در مرحله دوم توجه داشته باشید که ویژگی های خاصی از محصول یا خدمات را بیان کنید. طرز بیان شما در ویدیوی تبلیغاتی و استفاده از یک شیوه نمایشی تاثیرگذار، اهمیت دارد؛ حتی می‌توانید از یک نقل قول یا مصاحبه استفاده کنید. از طرف دیگر می توانید این بخش را به صورت آموزشی و سرگرمی تهیه کنید. در هر صورت شما باید یک سناریو داشته باشید.

3- توجه به لحن ارتباط با مخاطب

در ساخت تیزر تبلیغاتی حرفه ای و ساخت موزیک ویدیو توجه داشته باشید که لحن ارتباط با مخاطب چگونه است. شما می توانید به صورت سوم شخص با مخاطب ارتباط برقرار کنید و یا به لحن صمیمانه مخاطب را مستقیماً و با کلمه “تو” و “شما” خطاب کنید. لحن های ارتباطی مختلفی به طور کلی وجود دارد؛ به طور مثال لحن مکالمه ای، شیوه نمایشی، نمایش سرگرم کننده، ارتباط طنز، لحن ارتباطی فانتزی، نمونه ‌ای از ابزارها برای ساخت گیفت یا ساخت موزیک ویدیو تبلیغاتی هستند.


4- مدت زمان تیزر تبلیغاتی

 برای ساخت تیزر تبلیغاتی حرفه ای تصمیم بگیرید که ویدیوی تبلیغاتی شما چند ثانیه یا چند دقیقه است. ساخت موزیک ویدیو ۳۰ ثانیه ای، ۶۰ ثانیه یا ۵ دقیقه، به طور کلی بستگی به اهداف ساخت ‌تیزر حرفه ‌ای دارد. همچنین بستگی به این دارد که قصد دارید ویدیوی تبلیغاتی را در کدام یک از رسانه های اجتماعی یا رسانه های آنلاین منتشر کنید. مدت زمان تیزرهای تبلیغاتی به بودجه اولیه در ساخت تیزر نیز بستگی دارد. تیزرهایی که با مدت زمان بیشتری تهیه می شوند، گران ترند.


5- انتخاب نوع تیزر تبلیغاتی

راهکار دیگری که می توانید برای ساخت تیزر حرفه ای استفاده کنید تعیین کردن نوع ویدیو است. می توانید برای تهیه تیزر حرفه ای، سبک انیمیشن دو بعدی و سه بعدی، سبک موشن گرافیک، گزارش زنده از مردم واقعی، استاپ موشن، تبلیغات مشابه ویدیوهای کوتاه در بستر دستگاه های هوشمند و تلفن همراه استفاده کنید.


 مزایای ساخت تیزر تبلیغاتی چیست؟

مهمترین مزایای ساخت تیزر تبلیغاتی به صورت زیر معرفی می شوند:

⦁ معرفی یک محصول جدید بر بازار

⦁ افزایش محصول یا خدمات

⦁ افزایش رقابت میان برند ها

⦁ ثابت کردن حسن نیت و اعتبار به مخاطبان

⦁ آموزش مصرف کنندگان

⦁ حذف واسطه های بازار

⦁ ارائه کالاهای با کیفیت و بهتر

⦁ پشتیبانی از فروشندگان

⦁ ایجاد فرصت های شغلی بیشتر

⦁ کاهش قیمت روزنامه ها و مجلات چاپی

⦁ سبک زندگی بهتر

ساخت تیزر تبلیغاتی حرفه ای یکی از بهترین مولفه های بازاریابی است. با تیزرهای تبلیغاتی می توانید محصولات و خدمات خود را به بازار گسترده ‌ای معرفی کنید و فضایی را طراحی کنید که یک محیط شبیه سازی شده برای خرید در اختیار مخاطب قرار دهد. به واسطه تبلیغات مبتنی بر موزیک ویدیو، تولید کننده قادر خواهد بود بازار های جدید را کشف کند و ارتباط بهتری با مشتریان خود حتی در مناطق دور افتاده و دور از مراکز شهر برقرار نماید.

تلاش های یک فروشنده برای محصولات یا خدمات یک برند یا یک شرکت تا حد زیادی به پشتوانه تیزرهای تبلیغاتی، کامل می شود. همچنین ایجاد فرصت های شغلی با گسترش حرفه ساخت تیزر تبلیغاتی امکان پذیر است. شرکت های زیادی در راستای تبلیغات و موزیک ویدیو و تهیه تیزرهای تبلیغاتی و همچنین ساخت گیفت فعالیت می کنند. بهترین کارشناسان رایانه، طراحی گرافیک، کارشناس نرم افزار تهیه فیلم و ویدیو، ویرایش عکس و فیلم و گرافیک رایانه ای برای ساخت تیزرهای تبلیغاتی جذاب و حرفه ای با یکدیگر همکاری می کنند.

تجربه ثابت کرده است که بسیاری از تغییرات سبک زندگی در جوامع در اثر تاثیرگذاری تیزر تبلیغاتی برای محصولات، خدمات، آموزش یا فرهنگ سازی بوده است. به طور مثال، شیوه‌ های تغذیه بهتر، استفاده از مواد ارگانیک، مصرف لبنیات، ورزش، کاهش وزن، عدم مصرف سیگار،  مدیریت برنامه های اقتصادی در خانواده، دریافت وام، تسهیلات، سفر، گردشگری و ده ها مورد دیگر، نمونه هایی از فرهنگ سازی هستند که به واسطه ساخت موزیک ویدیو یا تیزرهای حرفه ای امکان پذیر است.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *