تبلیغات یوتیوب

تبلیغات در یوتیوب چه مزایایی دارد؟

این روزها بسیاری از متخصصین در حوزه یوتیوب بر این باور هستند که تبلیغات در یوتیوب می تواند به عنوان یک ابزار هدفمند برای برندسازی به کار برده شود. اما در واقع تبلیغات در یوتیوب دارای هزینه بسیار بالایی است که البته به ترکیب بازاریابی هر کاری وابسته است. با توجه به اینکه امروزه در دنیای چند پلتفرمی و چند نمایشگری زندگی می کنیم و اغلب افراد علاقه ای به مشاهده تلویزیون ندارند.

در اینجا دو حالت پیش می آید یکی اینکه جذب مشتریان از طریق راه های سنتی تا حدودی سخت شده است. دیگری اینکه برای تبلیغات کسب و کار خود روش آسان تری مانند تبلیغات در یوتیوب وجود دارد که می توان به راحتی مشتریان جدیدی را جذب بازار نمود. حال به بررسی اینکه تبلیغات در یوتیوب چه مزایایی دارد می پردازیم.

بر اساس آمار گوگل در سال 2015 میلادی، افرادی که بین 18 تا 49 سال دارند نسبت به سال گذشته در حدود 74 درصد بیشتر از یوتیوب استفاده می کنند. این مزایا عبارتند از:

 

 • موجب دیده شدن کسب و کار و افزایش بازدید می شود.
 • تبلیغات در یوتیوب به شما کمک می کند تا از طریق تولید محتوای ویدئویی جذاب، مخاطبان بیشتری را جذب کنید.
 • باعث افزایش حجم ترافیک در وب سایت می شود.
 • می توان به راحتی چندین کسب و کار را مدیریت کرد.
 • از طریق تبلیغات در یوتیوب می توان بازاریابی هدفمند و هوشمندی را انجام داد.

در یوتیوب از چه نوع تبلیغاتی می توان استفاده کرد؟

 تبلیغات در یوتیوب می تواند امکان تعامل و بازدید از سایت را افزایش دهد، اما سوال اینجاست که در یوتیوب از چه نوع تبلیغاتی می توان استفاده کرد. به طور کلی چهار نوع تبلیغ را می توان در یوتیوب انجام داد که شامل این موارد است:

 • تبلیغ IN-STREAM : تبلیغاتی هستند که در فیلم های ویدئویی قرار می گیرند و کاربر این امکان را دارد بعد از 5 ثانیه آن را ببندد. در صورتی بابت این نوع تبلیغ باید هزینه پرداخت کرد که کاربر بالای 30 ثانیه از این تبلیغ را مشاهده نماید. اکثر برندهای خاص و بزرگ از این برند استفاده می کنند.
 • تبلیغ IN-SLATE: این نوع از تبلیغات در یوتیوب کمی طولانی تر است و در حدود 10 دقیقه زمان می برد. برای ارائه این تبلیغات می توان از سه نوع تبلیغ یا یک نوع تبلیغ استفاده کرد. زمانی باید بابت این تبلیغ هزینه پرداخت کرد که ویدئوی تبلیغاتی دیه شود.
 • تبلیغ IN-SEARCH: این نوع از تبلیغات در یوتیوب زمانی مشخص می شود که کاربر در جستجوی فیلم مورد نظر خود می باشد. جایگاه این تبلیغ در بالا، سمت راست صفحه است. در این نوع از تبلیغات نیز زمانی فرد باید هزینه بپردازد که تبلیغاتش را کاربر مشاهده نماید.
 • تبلیغ IN-DISPLAY: فرمت این نوع از تبلیغات در یوتیوب با دیگر تبلیغات متفاوت است. تبلیغ شما در کنار دیگر تبلیغات به نمایش گذاشته می شود که در دیگر سایت ها بخشی از شبکه نمایش گوگل هستند. هزینه این نوع از تبلیغات هم زمانی پرداخت می شود که توسط کاربر دیده شده باشد.
چه نوع تبلیغی را می توان در یوتیوب انجام داد؟

چه نوع تبلیغی را می توان در یوتیوب انجام داد؟

کاربران از چه طریقی به تماشای ویدئو می پردازند؟

اکثر افراد برای مشاهده کلیپ های ویدئویی به صورت آنلاین به یوتیوب مراجعه می کنند. بر اساس آمار سال 2015، به طور میانگین از هر 10 نفر، 8 نفر یوتیوب مشاهده می کنند. شاید 100 هزار بازدید برای تبلیغات در یوتیوب در گذشته یک عدد دور از ذهن بوده ولی در حال حاضر بهترین تبلیغات در یوتیوب، میلیاردی بازدید می خورند.

پس می توان گفت که ارائه سرویس های ویدئویی در یوتیوب از بازدهی بالاتری به نسبت دیگر فضاهای مجازی برخوردار است. پس در صورتی که گوشی های همراه را برای انجام بازدیدهای ویدئویی در نظر گرفته اید می توانید تبلیغات در یوتیوب را برای افزایش بازدید کاربران از وب سایت خود در نظر بگیرید. در طول یک سال مردم وقت بیشتری را برای تماشای کلیپ های ویدئویی در یوتیوب می گذرانند.

چه چیزی یوتیوب را خاص کرده است؟

شبکه اجتماعی یوتیوب یک ابزار تبلیغاتی جدیدی است که مانند یک پل ارتباطی بین تولید کنندگان تولید محتوا و تبلیغ کنندگان است. از آنجایی که یوتیوب یکی از پلتفرم های بسیار بزرگ برای تبلیغ کنندگان است. صاحبان کسب و کار می توانند با راه اندازی یک حساب کاربری در یوتیوب، شروع به تبلیغات در یوتیوب کنند.

با تبلیغات در یوتیوب می توان بین مخاطبین فعال یوتیوب و تولید کنندگان محتوا ارتباط برقرار نمود. این ارتباط گیری موجب افزایش بازدید تبلیغات در یوتیوب می شود. اعداد و ارقام حاکی از آن است که یوتیوب در حدود 1.9 میلیارد کاربر فعال دارد که به عنوان دومین موتور جستجوی فعال بعد از گوگل محسوب می شود.

کاربران از چه طریقی به تماشای ویدئو می پردازند

کاربران از چه طریقی به تماشای ویدئو می پردازند

هدفمندی تبلیغات در یوتیوب به چه صورت است؟

کمپین های ویدئویی در فضای یوتیوب و در سراسر وب از طریق Google Ads اجرا می شود. با هدف قرار دادن کمپین های ویدئویی خود در یوتیوب می توانید در لحظات مهم برای کاربران تبلیغات انجام دهید.

با در نظر گرفتن طیف گسترده ای از روش های هدف گذاری از جمله: لیست های بازاریابی، علاقه مندی ها، نوع محتواها، مکان ها می توانید به مخاطبین خاص خود دسترسی داشته باشید.

در واقع هدفمندی در یوتیوب این امکان را فراهم می کند که مخاطبینی را که نیاز دارید به آن ها دسترسی داشته باشید را تعریف کنید. در ادامه لیستی از گزینه هایی از هدفمندی تبلیغات در یوتیوب را بیان می کنیم که شامل:

 • گروه جمعیت شناسی: شامل این موارد است سن، هویت، وضعیت درآمد خانوار و جنسیت
 • جمعیت شناسی دقیق: این گزینه شامل وضعیت مجردی، متاهلی، تحصیلات و وضعیت والدین است.
 • مخاطبان علاقه مند: می توانید افرادی که به حرفه و کسب و کار شما علاقه مند هستند را انتخاب نمایید.
 • بر مبنای منافع شخصی و تاریخچه مخاطبان خاص خود را پیدا کنید.
 • مخاطبان موجود در بازار: این مخاطبین بر مبنای افرادی است که به دنبال کالای شما هستند. در واقع گوگل تشخیص می دهد که فرد مورد نظر بر مبنای تاریخچه جستجو هایش به دنبال چه کالاهایی بوده است.
 • هدفگذاری مکان تبلیغ: این گزینه به شما این امکان را می دهد تا تبلیغاتتان را در کانال، ویدئو، وب سایت به خصوصی ارائه دهید.
 • دستگاه ها: سعی کنید هدفمندی تبلیغات در یوتیوب را بر اساس صفحه نمایش قرار دهید: دسکتاپ، موبایل، تلویزیون های هوشمند.
هدفمندی تبلیغات در یوتیوب به چه صورت است

هدفمندی تبلیغات در یوتیوب به چه صورت است

مهم ترین ابزار یوتیوب مارکتینگ کدام است؟

در صورتی که در شبکه اجتماعی یوتیوب عضو باشید، می توانید به راحتی از طریق ابزارهای یوتیوب مارکتینگ مخاطبین بیشتری را به سمت خود جذب کنید و به کسب درآمد از طریق یوتیوب پرداخت. تولید محتوا برای تبلیغات در یوتیوب شاید مشکل به نظر بیاید ولی از طریق ابزار یوتیوب مارکتینگ این کار امکان پذیر است. از جمله مهم ترین ابزار یوتیوب مارکتینگ می توان به این موارد اشاره کرد:

 • :BuzzSumo یکی از چالش هایی که در زمان تولید محتوا با آن روبرو می شوید شناختن سلیقه کاربر است. با استفاده از ابزار BuzzSumo ، می توانید موضوعاتی که در صفحه یوتیوب از طرفداران بسیاری برخوردار است را شناسایی نمایید.
 • GoAnimate: با استفاده از این ابزار می توانید محتوای انیمیشنی ایجاد کنید. البته برای استفاده از این ابزار باید ماهیانه 39 دلار پرداخت نمایید.
 • Canva: با استفاده از این ابزار می توانید به محتوای خود جلوه بصری ببخشید. استفاده از این ابزار رایگان است.
 • CoSchedule: استفاده از عنوان محتوای مناسب در تولید محتوا بسیار اثرگذار است. پیزی که بسیاری از افراد در زمان تولید محتوا به آن توجه زیادی نمی کنند. از طریق این ابزار به راحتی می توانید کلمات کلیدی را پیدا کنید.
 • Bulk Suggest Tool: خوشبختانه این ابزار نیز رایگان است. زمانی که کلمه کلیدی اصلی را پیدا کردید، می توانید با سرچ کردن کلمات کلیدی در این ابزار، عناوینی که با این کلمه کلیدی سرچ شده اند را پیدا کنید و از آن ها ایده بگیرید.
 • io: استفاده از این ابزار به شما این امکان را می دهند که از کلمات کلیدی استفاده کنید که محتوای شما را در رده های اول صفحه گوگل قرار دهد. این ابزار نیز برای استفاده کاملا رایگان است.
 • vidIQ: این ابزار هم به صورت رایگان و هم به صورت پولی ارائه می شود. در صورتی که از نوع پولی این ابزار استفاده کنید باید ماهیانه در حدود 7.5 دلار پرداخت نمایید. با استفاده از این ابزار می توان بهترین تگ های موجود تبلیغات در یوتیوب را مشاهده نمود.
 • Hootsuite: منتشر کردن محتوا در شبکه های اجتماعی برای اغلب افراد کار مشکلی است. ولی با استفاده از این ابزار می توانید به آسانی پست های خود را طبق زمان بندی مشخصی ارسال نمایید. البته می توانید با پرداخت 19 دلار به صورت ماهیانه از این ابزار استفاده نمایید.
کسب درآمد از یوتیوب چگونه است

کسب درآمد از یوتیوب چگونه است

کسب درآمد از یوتیوب چگونه است؟

اکثر صاحبین کسب و کار راغب هستند که از طریق یوتیوب کسب درآمد داشته باشند. البته بسیاری از افرادی که در ایران زندگی می کنند فکر می کنند که شرایط کسب درآمد از یوتیوب را ندارند، ولی در واقعیت این چنین نیست و امکانپذیر است.

برای کسب درآمد از یوتیوب باید یک شبکه اشتراک ویدیو راه اندازی کنید که به ازای هر بازدیدی که از آن می شود به شما پول می دهد. هر چقدر تعداد بازدید ویدئوهای شما بالاتر رود، میزان درآمد شما بیشتر خواهد شد. بسیاری از افرادی که در ایران زندگی می کنند توانسته اند از طریق تبلیغات در یوتیوب درآمدهای دلاری کسب نمایند.

درآمدهایی که از طریق یوتیوب به دست می آید هم می تواند به صورت مستقیم باشد و هم به صورت غیر مستقیم. درآمد مستقیم بدین معنا است که فقط از یوتیوب خود به صورت مستقیم درآمد بدست می آورید. در صورتی که درآمدزایی غیر مستقیم بدین معنا است که با کمک یوتیوب می توان درآمد داشت. از جمله روش های کسب درآمد از یوتیوب می توان به این موارد اشاره کرد:

 • کسب درآمد از طریق همکاری در فروش محصولات و ارائه تبلیغات در یوتیوب
 • درآمد از طریق تبلیغات اسپانسری، که باید تعداد اعضای کانال بالایی داشته باشید.
 • کسب درآمد از طریق فروش محصولات و همچنین خدمات در شبکه یوتیوب
 • استفاده از گوگل ادسنس در یوتیوب نیز می تواند موجب افزایش درآمد فرد از یوتیوب شود.
 • کسب درآمد از طریق راه اندازی قسمت اعضای ویژه در یوتیوب .
 • از طریق افزایش غیر مستقیم بازدید از سایت می توان کسب درآمد کرد.
 • از طریق تبلیغات در یوتیوب در قسمت توضیحات ویدئو می توان کسب درآمد داشت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp