تبلیغات اینستاگرام

همه چیز در مورد تبلیغات اینستاگرام

امروزه با تغییر رسانه های در دسترس افراد، موج جدیدی از تبلیغات ایجاد شده است. اینستاگرام یکی از این رسانه ها بوده و تبلیغات اینستاگرام امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. که دلایل زیادی دارد از جمله این دلایل می توان به تعداد کاربران بالای این شبکه ی اجتماعی اشاره داشت.

البته ناگفته نماند با رواج تبلیغات اینستاگرام در بین افراد موج جدیدی از تبلیغات در بین افراد شکل گرفت، موجی که زمینه آن خلاقیت و سرگرمی و هر آنچه باب میل و ذائقه ی نسل جدید می باشد، است. اما در ادامه مطالب، اطلاعاتی در مورد تبلیغات در اینستاگرام، طراحی تبلیغات در اینستاگرام و ... قرار گرفته است. شما هم چنین می توانید با خواندن این مقاله اطلاعاتی در مورد انواع تبلیغات در اینستاگرام نیز به دست آورید. پس تا انتهای مطالب در کنار ما بمانید.

تبلیغات در اینستاگرام

 

تبلیغات در پیج های پربازدید اینستاگرام

اینستاگرام با داشتن رقمی بزرگ تر از یک میلیارد کاربر فعال، دومین شبکه ی اجتماعی پر کاربر و محبوب در بین افراد، پس از فیسبوک می باشد. آمارها نشان می دهد تا کنون بیشتر از 40 میلیارد تصویر در این شبکه ی اجتماعی محبوب به اشتراک گذاشته شده است. بنابراین بسیار طبیعی است که تبلیغات اینستاگرام توانسته باشد در صنعت تبلیغات مورد توجه و اقبال واقع شود. امروزه تقریبا هیچ شرکت بزرگی وجود ندارد که بتواند منکر تاثیر تبلیغات اینستاگرام بر کسب و کار و فعالیت خود شود. بنابراین اگر می خواهید در رقابت بین شرکت ها و کسب و کار های رقبا، شرکت شما مورد توجه افراد واقع شود تبلیغات اینستاگرام را نادیده نگیرید.

از دلایل دیگر که کسب و کارهای حرفه ای به تبلیغات اینستاگرام روی می آورند حضور طیف گسترده ای از مردم است. امروزه از هر سن و جنسیتی در اینستاگرام وجود دارد، روانشناسی این افراد از روی صفحاتی که دنبال می کنند، پست هایی که به اشتراک می گذارند و یا پست هایی که می پسندند می تواند تاثیر مفیدی در انتخاب شیوه ی تبلیغاتی ما بگذارد.

البته این شیوه ی تحقیقات ممکن است تا حدودی سخت باشد. یک راه آسان تر بررسی صفحاتی با دنبال کنندگان بالا است. باید دید چرا این پیج های اینستاگرامی مورد اقبال بیشتری واقع شده اند. توجه به این نکات می تواند ما را در صنعت تبلیغات اینستاگرام موفق کند.
یک دلیل دیگر که پیشتر به آن اشاره کردیم، شکل گیری دگرگونی عظیم در صنعت تبلیغات و بازاریابی با فراگیر و گسترده شدن تبلیغات اینستاگرام است. پیش از تبلیغات اینستاگرام سالها بود که بازاریابی و تبلیغات به همان شیوه ی قدیمی خود انجام می گرفت، دریغ از اینکه هر چه زمان جلوتر می رود ذائقه ی مردم در بیشتر مسائل تغییر می کند و البته تبلیغات نیز از این قاعده مستثنی نیست. با تبلیغات در خلال ویدئو های سرگرم کننده، پوستر ها و تصاویر تبلیغاتی با طراحی های جدید و خلاقانه، استفاده از قابلیت استوری اینستاگرام در تبلیغات و... گام جدیدی در حوزه ی تبلیغ و بازاریابی بصری برداشته شد. بله با مواردی که ذکر شد کاملا بدیهی است که تبلیغات اینستاگرام جزو تبلیغات دیداری محسوب می شود.

تاثیر اینستاگرام در تبلیغات

 

انواع تبلیغات در اینستاگرام

آنچه که به شکل مرسوم در تبلیغات اینستاگرام با آن سروکار داریم و اکثر افراد آن را می شناسند، استفاده از استوری و پست های اینستاگرامی است. اما گروه سازنده اینستاگرام برای صفحات کسب و کار ویژگی های جدید، جذاب و کاربردی در نظر گرفتن که از جمله آنان می توان به مواردی چون درج قیمت، دسته بندی ها، نمایش بر اساس علاقه مندی های کاربر و ... اشاره کرد.

اما در ادامه چند شکل رایج از تبلیغات را بررسی می کنیم:

تصویر:

نرم افزار اینستاگرام با رابط کاربری قوی و جایی که دارد، زمینه ی مناسبی برای به اشتراک گذاشتن تصاویر است. در این نوع از تبلیغ انتخاب عکس مناسب و پر محتوا و کاربردی حرف اول را می زند، بنابراین توجه به کیفیت و کمیت (از نظر محتوایی) تصویر بسیار حائز اهمیت است.

استوری:

استوری اینستاگرام یکی از قابلیت های است که اضافه شدن آن به این نرم افزار محبوب شبکه های اجتماعی سابقه طولانی ندارد. اما آمار کاربران فعال در استوری اینستاگرام نیز بسیار بالا بوده و این نکته نیز یکی از ویژگی های مثبت استوری محسوب می شود. البته کسب و کار های بزرگ از استوری اینستاگرام اغلب برای نشان دادن پشت صحنه فعالیت خود و نزدیک شدن به کاربرانشان استفاده می کنند. داشتن قابلیت نظرسنجی، سوال و جواب، تگ کردن و هشتگ زدن از دیگر ویژگی های استوری می باشد.

ویدئو:

اگر نیاز دارید که برای تبلیغات اینستاگرام، پست جامع تری را به اشتراک بگذارید، پیشنهاد ما به شما استفاده از ویدئو است. در ویدئو می توانید به ابعاد مختلف محصول خود پرداخته و محصول و کسب و کار خود را هر چه بهتر به کاربرانتان نشان دهید.

تصاویر متوالی:

یکی دیگر از قابلیت های جذاب تبلیغات اینستاگرام استفاده از تصاویر متوالی و هدفمند است. نمونه های خیلی خوب در این زمینه کم نیستند که وقتی تصاویر را می بینید نمی توانید چشم از آنها بردارید.

چگونه باید در پیج های بزرگ اینستاگرام تبلیغ کنیم؟

جذب کردن فالوئر در شبکه های اجتماعی کار راحتی نیست. بنابراین برای این کار می توان تبلیغات در پیج های پربازدید اینستاگرام را تجربه کرد.

صفحات پربازدید

 

پیج های بزرگ و پربازدید در اینستاگرام یعنی چه؟

به صفحاتی که دارای تعداد دنبال کننده های بالا می باشد پیج های بزرگ گفته می شود. البته باید در انتخاب یک صفحه برای تبلیغاتتان علاوه بر تعداد دنبال کنندگان به تعداد لایک ها و کامنت ها نیز توجه کنید. حال اینکه تعداد دنبال کنندگان باید چقدر باشد که مناسب تبلیغات اینستاگرام باشد به وسعت کسب و کار شما وابسته است.

اما پس از پیدا کردن یک پیج مناسب گام بعدی تهیه ی یک بنر تبلیغاتی است. البته برخی از صفحات ماهیتشان این است که سفارش می گیرند و متناسب با محصول شما یک ویدئو یا پست تبلیغاتی می سازند. شما باید در نظر داشته باشید که کدام یک مورد نظر شماست. در نهایت با پرداخت مبلغی آگهی شما در یک صفحه ی پربازدید منتشر می شود. البته هزینه ی درج یک آگهی در تبلیغات اینستاگرام به عوامل بسیاری وابسته است. مثل اینکه پست تبلیغاتی شما در ساعات پربازدید منتشر شود یا خیر؟ یا اینکه آن صفحه ی خاص چه تعداد دنبال کننده داشته باشد؟ و ...


توجه داشتن به تمام این نکات می تواند شما را در تبلیغات اینستاگرام موفق کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *