اینفلوئنسر اینستاگرام

اینفلوئنسر کیست و به چه معنی می‌باشد؟

اینفلوئنسر ها افرادی هستند که به ابتکار عمل خود مطالب (متن، تصاویر، صدا، فیلم) را در یک موضوع خاص که طرفداران زیادی دارد به طور منظم منتشر می‌کنند و بدین ترتیب آغاز یک تعامل اجتماعی بزرگ می‌شوند. آن‌ها این کار از طریق کانال‌های ارتباطی مبتنی بر اینترنت مانند وبلاگ‌ها و شبکه‌های اجتماعی مانند Facebook، Instagram، YouTube، Snapchat یا Twitter انجام می‌دهند.

آن‌ها را باید از کاربران عادی جدا دانست زیرا آن‌ها مدت زمان زیادی را در این شبکه‌های اجتماعی مشغول فعالیت هستند. به عبارتی دیگر در جواب این سؤال که اینفلوئنسر کیست؟ می‌توان گفت او کسی است که می‌تواند بر روی مخاطبان شبکه‌های اجتماعی تأثیر داشته باشد. به عبارتی دیگر معنی اینفلوئنسر یعنی تأثیرگذار یعنی کسی که روی افراد مختلف که مخاطبانش می‌باشند می‌تواند تأثیر زیادی داشته باشد. شبکه‌های اجتماعی این روزها به یکی از بسترهای پر قدرت بازاریابی و تبلیغات تبدیل شده‌اند. دیگر هر کسی برای کسب و کار خود اولین کاری که انجام می‌دهد سرمایه گذاری برای بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی گوناگون علی الخصوص اینستاگرام است. اینفلوئنسرهای اینستاگرام روز به روز در حال افزایش هستند و در زمینه موضوعات مختلفی با انواع ایده برای اینفلوئنسر شدن پا به عرصه این تجارت بزرگ می‌گذارند.

 

اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

اینفلوئنسر مارکتینگ اصطلاحی است که این روزها خیلی بر سر زبان‌ها افتاده است. باید گفت که اینفلوئنسر مارکتینگ شیوه نو و جدیدی به شمار نمی‌رود و از خیلی زمان‌های پیش مورد توجه بوده است. اما وجود شبکه‌های اجتماعی و حضور گسترده مردم در این نوع شبکه‌ها باعث شده است که این موضوع بیش از بیش بر سر زبان‌ها بیفتد. این شیوه بازاریابی به سبب فواید و تأثیرات زیادی که دارد می‌تواند جایگزین مناسبی برای بازریابی سنتی باشد. در روش سنتی که مخاطبان با حجم زیاد تبلیغات روبه رو بودند امروزه دیگر از دیدن و شنیدن پیام‌های تبلیغاتی مختلف خسته شده‌اند و اگر هم بررسی میدانی صورت گیرد مشخص می‌شود که تأثیر گذاری اینفلوئنسر مارکتینگ بسیار بیشتر از روش سنتی بازاریابی است.

بازاریابان مختلف در این روش بازاریابی از افراد تأثیرگذار بر رفتار و افکار مردم در شبکه‌های اجتماعی برای معرفی کالاها و محصولات خود استفاده می‌کنند. اینفلوئنسرهای اینستاگرام در کشور ما جزو همین تأثیرگذارها می‌باشند که اغلب آن‌ها را با نام «شاخ مجازی» می‌شناسیم.

چگونه اینفلوئنسرشویم؟

حال که تا اینجای مطلب با مفهوم اینفلوئنسر آشنا شدید شاید برایتان جالب باشد و بخواهید بدانید که چگونه اینفلوئنسرشویم و آیا امکانش برای همه میسر است یا نه؟ در جواب باید بگوییم که بله هرکسی می‌تواند اینفلوئنسر در شبکه‌های اجتماعی مختلف مخصوصاً اینستاگرام شود. اما برای رسیدن به این هدف باید یک سری نکات و مواردی را رعایت کنید تا بتوانید سریع‌تر به یک اینفلوئنسر موفق تبدیل شوید که در ادامه ما به بیان برخی از مهم‌ترین این مراحل می‌پردازیم.

قبل از بیان این مراحل باید بگوییم که نمی‌توان گفت که یک دستورالعمل جادویی برای این کار وجود دارد اما این روش‌ها شاید بتوانند کمک مؤثری در این زمینه کنند.

روی موضوع مورد علاقه تمرکز کنید

اولین و مهم‌ترین گام برای تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر این است که، تمرکز شما باید بر روی آنچه در مورد آن اشتیاق دارید باشد. شما نمی‌توانید به همه چیز اشتیاق داشته باشید باید یک موضوع خاص و ویژه را انتخاب کنید که علاقه زیادی به آن دارید و در این زمینه پست‌های مفید و جذاب بگذارید. 

 در واقع باید به گونه‌ای باشد که مردم نام شما را با آن موضوع بشناسند مانند یک بلاگر، یک تستر غذا، یا یک عکاس حرفه‌ای و …. مثلاً بگویند او یک وبلاگ نویس، پادکست، یا یک نویسنده خوب است که در یک زمینه خاص تخصص دارد. برای نمونه بگویند که فلانی نامش با بلاگ نویسی مترادف است و وب سایت وی یکی از منابع عالی برای یادگیری در مورد بلاگ نویسی و چگونگی تبدیل شدن به یک بلاگر خوب است. یکی دیگر ممکن است در مورد مد، آشپزی مهارت داشته باشد. بنابراین تمرکز روی یک موضوع مورد علاقه مهم‌ترین و اولین گام برای اینفلوئنسر شدم موفق در شبکه‌های اجتماعی مختلف علی الخصوص اینستاگرام است.

 دانش خود را به اشتراک بگذارید

برای ایجاد یک نام برای خود و ایجاد حضور و تبدیل شدن به اینفلوئنسر در شبکه‌های اجتماعی، باید بتوانید محتوای صنعت محور زیادی تولید کنید. این امر بسیار حیاتی است زیرا این یک روش مطمئن برای اثبات این نکته است که شما در زمینه دانش خاصی مهارت دارید. خوشبختانه، این کار هیچ وقت ساده‌تر از امروز نیست. با وجود این همه رسانه اجتماعی، هیچ کمبود رسانه‌ای برای این کار وجود ندارد. روش‌های مختلفی برای این که دانش و تخصص خود را از طریق شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید وجود دارد. این شیوه امروزه یکی از انواع اینفلوئنسر در اینستاگرام به حساب می‌آید و طرفداران خاصی هم دارد. شما برای این کار می‌توانید پادکست تولید کنید. یا وبینار ایجاد نمایید. حتی می‌توانید اینفوگرافیک و اسلاید و حتی فیلم‌های آموزشی کوتاه تولید کنید و دانش خود را با دیگران در شبکه‌های مجازی به اشتراک بگذارید.

در مورد چیزهای مختلف نظر بدهید

یک چیز مشترک همه اینفلوئنسرها چیست؟ آن‌ها در مورد امور مختلف نظر دارند. این همان چیزی است که باعث می‌شود آنها از توده عظیم استفاده کنندگان شبکه‌های اجتماعی متمایز شوند به عنوان اینفلوئنسر شناخته شوند. شما باید استقلال فکری داشته باشید. البته نظر دادن به این معنی نیست که هر نظری که دلتان خواست بدهید باید نظرات شما در مورد موضوعات مختلف مثبت و منطقی باشد. مردم جذب کسانی می‌شوند که می‌توانند برای خودشان فکر کنند و دیدگاه‌های خود را در مورد چیزهای مختلف بیان کنند.

ارتباط متقابل با دیگران

هنگامی که تا حدودی به مرز اینفلوئنسر شدن نزدیک شدید، باید تلاش کنید تا با دیگران ارتباط برقرار کنید. “برای اینکه خود را به عنوان یک اینفلوئنسر معرفی کنید، باید با اینفلوئنسرهای دیگر تعامل برقرار کنید.

دو روش اصلی برای این کار وجود دارد.

یکی اتصال دیجیتالی و دیگری اتصال به صورت شخصی است.

گزینه اول معمولاً از طریق تعامل با افراد برجسته در رسانه‌های اجتماعی و اظهار نظر در مورد پست‌های وبلاگ آنها و سایر مطالب ارسال شده انجام می‌شود. هدف در اینجا شروع گفتگو و به تدریج تهیه گزارش است. این کار به طول می‌انجامد و نمی‌توان آن را یک شبه انجام داد، بنابراین شما باید در مورد آن پشتکار کافی داشته باشید.

به عنوان مثال، ممکن است در پایان پست‌های وبلاگ یکی از این اینفلوئنسرها که گفتگو را ارئه می‌کند.، عادت داشته باشید که نظرهای روشنگری را ارائه دهید. بعد از سه یا چهار بار، این احتمال وجود دارد که بتوانید توجه آن‌ها را جلب کنید و این می‌تواند درهای ارتباط با وی را برای شما باز کند.

گزینه دوم شبکه به صورت حضوری است.

برخی از راه‌های انجام این کار عبارتند از:

شرکت در نمایشگاه‌های صنعت

رفتن به کنفرانس‌ها و رویدادهای صنعتی، و…

جواب مخاطبان خود را بدهید

برای این که یک اینفلوئنسر شوید و در این مسیر باقی بمانید باید کاری کنید که با مخاطبان خود در تعامل باشید. ندرت افراد می‌خواهند از شخصی پیروی کنند که سعی می‌کند همیشه قدرتمند باشد و فقط حرف خودش را بزند. آن‌ها می‌خواهند کسی را که واقعی، در دسترس و قابل دسترسی است دنبال کنند. به همین دلیل شما به عنوان یک اینفلوئنسر باید تلاش کنید تا بر روی نظرات دیگران بر روی پست‌های خود پاسخ دهید، به پیام‌های رسانه‌های اجتماعی پاسخ دهید، از مردم به خاطر خواندن مطالب خود و غیره تشکر کنید.


چگونه اینفلوئنسر شویم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp